שינוי ארגוני

בניית חזון ארגוני ופיתוח מנהיגות

 • מהו החזון האישי שלי? האם אני מצליח/ה לתרגמו לחזון ארגוני וליישמו?

 • מהו החזון הארגוני אותו אני מוביל/ה, האם הוא מבוסס על ערכיי, על מחויבויות אנשיי בארגון?

 • מהו הסיפור המכונן בעבודתי, ממנו יכולתי ללמוד על מימוש ערכיי וצרכיי בארגון?

במחקרי אודות הקשר בין החותם האישי של מנהיגים ליצירת החזון בארגונם, בחנתי את טיב יחסי הגומלין בין החזון האישי לחזון הארגוני. חקרתי את סיפורם האישי והמקצועי של מנהיגים ומנהלים ומצאתי כי הממדים האישיים המעצבים את חזונם המקצועי היו ממד זהותי, ממד תרבותי - ערכי, ממד מקצועי וממד משפחתי.

ממצאי המחקר הראו כי טמונה סכנה בהובלת חזון ארגוני, שאינו תואם את הערכים האישיים של מנהיגי הארגון או שאינו בעל משמעות אישית עבורם. מהלך זה עלול להוביל לתחושות אשמה ולמנוע את פיתוח המחויבות של אנשי הארגון, ההכרחית לצורך הצלחת החזון.

לפיכך, הצורך לחקור את שאלת החזון דרך פרספקטיבת סיפור החיים האישי, היא בעלת ערך בהובלת החזון הראוי לארגון. חקירה זו מאפשרת למנהיגי הארגון להתמודד עם קשיים העולים בעבודת היישום ולצקת תחושת ערך ומשמעות.  

בניית חזון ארגוני ופיתוח מנהיגות
 

ייעוץ וליווי אסטרטגי למנהלים וליזמים

ייעוץ וליווי אסטרטגי למנהלים

 • מה האני מאמין שלי לבניית סיפור הצלחה כמנהיג/ה אותנטי/ת?

 • האם כמנהיג/ה אוכל להוביל שינויים על בסיס ערכי, מתוך אומץ, אמונה ויכולת לגייס את השותפים?

 • עד כמה בסיפור חיי המקצועי אני מודע/ת לכוחות וליכולות שבי? כיצד אני נותן/ת להם ביטוי?
   

מנהיגות צומחת בראש ובראשונה מתוך היכולת של האדם להנהיג את עצמו ולקחת אחריות על בחירותיו. כשהאדם מנהיג את עצמו, הוא מכיר את תכונותיו, מודע לכוחותיו, לחולשותיו, למטרותיו ולערכיו, מתוך נאמנותו לכל אלה, הוא בוחר להשפיע. מכאן כי לסיפור החיים ולמשמעות שהאדם יוצק לסיפורו, יש ערך רב. לכל אדם הזדמנויות לבטא מנהיגות בזמנים שונים בעבודה ובחיים האישיים. ציר נוסף במנהיגות הוא יכולת ההשפעה של המנהיג על הכפופים לו. יכולת זו באה לידי ביטוי במתן משמעויות לאירועים השונים בארגון, ביצירת סיפור ארגוני משותף לקידום המטרות המערכתיות.

הכלי המרכזי העומד לרשות המנהיג בהתמודדויות ושינויים בארגון הוא העצמי שלו, העמדה הפנימית בתפקידו. זוהי עמדה המעוררת השראה, הנובעת מתוך הוויה מנהיגותית, המערבת הקשבה אמפתית לצרכי הכלל, הפתוחה ללמוד דרכים חדשות לביטוי עצמי והמשמשת מרכיב מכריע בתרבות הארגונית ובדפוסי קבלת ההחלטות. מנהיגות זו היא מנהיגות אפקטיבית, המאפשרת לארגון ליישם את חזונו ולמונהגים להרגיש בעלי ערך ושותפים לדרך בארגונם.

תהליך הייעוץ והליווי מאפשר למנהיגים לעצור ולהתבונן באומץ לתוך סיפורם. לחקור את העצמי שלהם ואת השינוי הדרוש להם, לבחון את מקומם בתהליך, תוך כדי שמירה על תפקוד יומיומי בעבודתם והמשך קידום מטרות הארגון.

 

ייעוץ וליווי אסטרטגי ליזמים

 • מה הוביל אותי בסיפור חיי להפוך ליזם/ית?

 • האם כיזם/ית יש לי הכוח והיכולת לשאת עמימות ותנאי אי וודאות?

 • האם בסיפורי כיזם יש לי חלום שאותו אני שואף/ת לממש? מהו?

סטרטאפים ואקזיטים הם חלק מהתרבות שלנו, אנחנו עדים לאנשים המצליחים לשנות את חייהם ולהצליח בגדול. נוצרת ציפייה שהסטארט-אפ יהיה צעד מתגמל, האקזיט מחכה מעבר לפינה והעושר צפוי במהירות. אלו חלק מההבניות הקיימות אצל יזמים, הגובות מחירים רבים ומביאות לתרבות של קיצורי דרך, תרבות אינסטנט, בה היזמים נמדדים בטווחי זמן מאוד קצרים. יזמים מוצאים עצמם חיים בלחץ, בחרדות גדולות, במרדף אחר ההצלחה ובחרדה קיומית מול השאלה ״מה יקרה אם לא אצליח״? הם משלמים מחיר אישי, רגשי ומשפחתי גדול.

עצירת המרוץ, ההתבוננות בדרך, באמצעות עבודה עם סיפור החיים, מאפשרת להיזכר מחדש מהו הייעוד, שלשמו בחרנו להקים את הסטארט-אפ הנוכחי. איזו בעיה רצינו לפתור כדי לעזור לאנשים? על איזה צורך המוצר אמור היה לענות? התהליך הייעוצי מאפשר לבחון מחדש את המטרות, הערכים והדרכים למימושם. להבין את משמעות ההצלחה, שאינה מורכבת רק מקו הסיום, אלא מהדרך, מהאנשים שאנו פוגשים במהלכה, אלו המעניקים אהבה, עידוד וחברות.

ייעוץ וליווי אסטרטגי למנהלים וליזמים
 

הרצאות וסדנאות

מגוון ההרצאות והסדנאות אותם אני מציעה, משלבות בתיאוריות מחקריות והתנסות חווייתית ודינמית. מטרתי היא לעורר השראה, התבוננות מחודשת בסוגיות של מנהיגות, חזון ושינוי קריירה. ברצוני לאפשר לכל אחד ואחת לגבש תובנות לגבי האופן בו הם יכולים להמציא את עצמם מחדש כיחיד וכארגון. תוכלו ללמוד מדוגמאות על סיפורי חייהם של מנהיגים וארגונים ולקבל כלים מעשיים למימוש סיפור חייכם ויצירת הישגיים יוצאי דופן.

ההרצאות והסדנאות נבנות בהתאם לצורך של מנהל הארגון ואנשיו:

 

 • לשם שינוי - לחלום ולהגשים את עצמי בקריירה

הרצאה על מציאת הייעוד והמשמעות בסיפור חיינו המקצועיים.

 • חזון אישי & חזון ארגוני

מה אם היו אומרים לכם שהחזון האישי שלכם הכרחי לקיום החזון הארגוני?

 • איך ייראו מנהיגים בעתיד?

על דפוסים ושינויים בחיי מנהיגים בעבר בהווה ובעתיד.

 • מנהיגות אותנטית

מהי וכיצד יוצרים זאת?

 • חמשת המסעות בסיפור חיינו

כלים למציאת היעוד והמשמעות

 • סיפור חיים הוא "כרטיס ביקור"

כיצד יוצרים "כרטיס ביקור" בעל ערך?

 • שותפות, שיתוף ופעולה

מה ההבדל בין שותפות לבין שיתוף פעולה?

 • הצילו! קבלת החלטות!

סיפורי קבלת החלטות

 • אל תשימו עליי תוויות!

גילוי והתפתחות העצמי משוחרר מתוויות.

הרצאות וסדנאות
 

תוכנית הכשרה למנהלים וליזמים

תוכנית ההכשרה בשיטת "לשם שינוי" נפתחת אחת לשנה ומציעה שילוב בין תאוריה ופרקטיקה. התוכנית מאפשרת למידה חווייתית אישית כאמצעי לבניית סיפור חיים אישי ומקצועי, המושתת על ייעוד ומשמעות. התוכנית מקנה למנהלים כלים יישומיים להגשמת חזון והובלת שינוי מקצועי.

התוכנית מבוססת על שיטת לשם שינוי לבניית נרטיב ייעודי וחיבור בין האישי למקצועי, מתוך אמונה שחיבור מעין זה מביא להצלחה והרגשת מימוש עצמי.

תוכנית הכשרה למנהלים וליזמים